НАК «Енергетична компанія України»
укр eng
 
На головну Мапа сайту Написати нам
Кадрова політика Версія для друку


Personnel policy

Кадрова політика – один із найважливіших інструментів активної дії на розвиток окремої галузі та економіки країни в цілому завдяки умілому підбору персоналу та ефективному його збереженню шляхом матеріального і морального заохочення та соціального забезпечення.
Система управління персоналом у господарських товариствах, що входять до сфери корпоративного управління Національної акціонерної компанії "Енергетична компанія України" та належать до державного сектору економіки  (ПАТ "Центренерго" і ПАТ "Дністровська ГАЕС", далі – господарські товариства), охоплює порядок і принципи добору і розстановки кадрів, їх навчання і допуск до самостійної роботи, підтримку необхідної кваліфікації протягом їх трудової діяльності, створення умов  для матеріальної і моральної мотивації праці, кар’єрного росту працюючих, а також для соціального захисту  ветеранів праці і пенсіонерів.

Станом на 01.01.2014 облікова чисельність (далі – чисельність) працівників господарських товариств склала 8,4 тис. осіб, з них більше 3 тис. жінок або 36,6 % від  чисельності працюючих і більше 2 тис. молоді віком до 35 років або майже 25 % від  чисельності працюючих. Найбільша кількість працюючих в галузі у віці від 35 до 50 років, що складає 43 % від  чисельності працюючих. Кількість працівників господарських товариств, які мають вищу освіту, складає близько 5 тис. осіб або 59,5 % від чисельності працюючих. За 2013 рік навчено новим професіям (первинна професійна підготовка і перепідготовка) 1,6 тис. осіб або 19,1 % від чисельності працюючих, у тому числі безпосередньо на виробництві – 1,4 тис. осіб, у навчальних закладах різних типів за договорами – 0,13 тис.осіб. Підвищили кваліфікацію 4,8 тис.осіб або 57,3 %  від чисельності працюючих, у тому числі: безпосередньо на виробництві – 4 тис. осіб, у навчальних закладах різних типів за договорами – 0,9 тис. осіб, з них 0,6 тис. керівників різного рівня.  Не зважаючи на негативний вплив світової фінансово-економічної кризи,  господарським товариствам вдалося зберегти динаміку зростання заробітної плати своїх працівників порівняно з минулим роком. За 2013 рік середня заробітна плата штатних працівників цих товариств склала 6160,6 грн., що на 7,03 % вище, ніж у 2012 році.

Важливим для господарських товариств, а втім і для галузі в цілому, є створення сприятливих соціально-економічних умов для підвищення престижності праці енергетика, формування особистості молодих спеціалістів, стимулювання їхньої творчої активності, розвитку здібностей, навичок та головне – створення умов для їх адаптації  до ринкових відносин суспільства.
Наразі,  людські ресурси є найціннішими активами кожного підприємства, найбільш вагомим капіталом, який необхідно усіляко берегти та примножувати. Це вимагає якісно нових підходів до кадрової політики як складової внутрішньої політики розвитку галузі, використання сучасних результатів соціально-економічних і психолого-педагогічних досліджень у практиці кадрової роботи. Навчання керівників усіх рівнів основам кадрової політики, включення до програм їх освітньої підготовки питань організації управління персоналом сприяють формуванню у них розуміння і дієвої активності з реалізації заходів щодо підвищення престижу кадрової роботи та ефективності використання людського фактора на виробництві.
В усьому світі при вирішенні виробничих проблем наголос робиться саме на людину, бо можливості техніки обмежені заданими людиною характеристиками і параметрами, а політ людської фантазії, прояви особистості насправді безмежні і неосяжні, тільки там – успіх у досягненні самої незбагненної мрії.

Пошук  
 
© НАК "Енергетична компанія України"
Всі права захищені.
Finport Technologies Inc. Розроблено в
Finport Technologies Inc.